MKS Znicz Pruszków 98 - strona nieoficjalna

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Spotkanie z Dietetykiem

• autor: MJasinski, 2013-06-05 10:40

W dniu 04.06.2013r nasza drużyna oraz rodzice brała udział w szkoleniu dotyczącym prawidłowego odżywiania, nawadniania organizmu oraz suplementacji.

Prelegentami byli Pani Jagoda Podkowska - dietetyk sportowy, współtwórca Centrum Dietetyki Sportowej oraz autorka wielu artykułów o tematyce żywieniowej.  Sport jest nieodłącznym elementem jej życia. W 2008 roku startowała w maratonach rowerowych z cyklu Mazovia, a także w XXV Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Kolarstwie Górskim w Przesiece. W 2009 roku rozpoczęła swoją przygodę z Brazylijskim Jiu-Jitsu, a w październiku 2010 roku zdobyła pierwszy złoty medal na XII turnieju Ligi Brazylisjkiego Jiu-jitsu. Odnosi dalsze sukcesy w tym sporcie. Drugą osobą był Pan Michał Wichowski specjalista ds. suplementacji były piłkarz, współpracujacy z firmą Powergym oraz Agisko. Szkolenie trwało około 2 godz. i było przeprowadzone w profesjonalny sposób.

Już niedługo otrzymamy materiały którymi podzielimy sie z wszystkimi zawodnikami oraz ich rodzicami.

A po niżej dzieki programowi Extra Time możecie przypomnieć sobie kilka informacji poruszanych podczas szkolenia przez Pania Jagodę:

Zapotrzebowanie energetyczne

Co jeść, żeby uniknąć zmęczenia

Ile wody powinni pić piłkarze

Dzienny jadłospis piłkarza

Jak przygotować śniadanie dla piłkarza

Dieta piłkarza - białka

Dieta piłkarza - węglowodany

Dziesięć najważniejszych zasad diety piłkarza:

1. Dbajcie o odpowiednie nawodnienie – powinniście wypijać w ciągu dnia około dwa litry wody oraz odpowiednią ilość płynów w trakcie treningu,

2. Każdy spożywany posiłek powinien zawierać białka w jak najlepszej postaci,

3. Każdy spożywany posiłek powinien zawierać węglowodany w jak najlepszej postaci,

4. Każdy spożywany posiłek powinien zawierać tłuszcze w jak najlepszej postaci,

5. Ilość i regularność w spożywaniu posiłków – dostarczajcie organizmowi zbilansowany posiłek co 2-3 godziny,

6. Nie zapominajcie o śniadaniu. To najważniejszy posiłek dnia,

7. Owoce i warzywa powinny się znajdować w każdym waszym posiłku. Ważne żeby łączyć białka z owocami i warzywami,

8. Ostatni posiłek przed snem powinniście spożywać na dwie godziny przed snem. Posiłek nie może być zbyt ciężki, żeby organizm nie był skupiony na trawieniu, ale mógł odpoczywać,

9. Na pewnym etapie trenowania możecie rozważyć suplementację określonych składników pokarmowych. Takie rozwiązanie jest skierowane do nastoletnich zawodników. Koniecznie jednak trzeba skonsultować się z trenerem i specjalistą,

10. To, co jecie, buduje wasze ciało. Wybierając posiłki unikajcie fast-foodów, cukierków, napojów kolorowych gazowanych, tłustych i ciężkich potraw.

Dziękujemy serdecznie za super wiedze, teraz pozostało nam tylko ją wykorzystać i stosować.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

UKS Młodzik 18 RadomMKS Znicz Pruszków
UKS Młodzik 18 Radom 3:1 MKS Znicz Pruszków
2014-06-14, 13:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

KS Ursus Warszawa 3:1 OSiR Żyrardów
MEWA Mińsk Maz. 1:3 RKP Broń 1926 Radom
MKS Polonia Warszawa 13:1 KS Energia Kozienice
MSPN Radomiak 1910 Radom 1:3 KS Raszyn
UKS Młodzik 18 Radom 3:1 MKS Znicz Pruszków
UMKS Piaseczno 8:0 GKS Wilga Garwolin

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.

Wiosna 2014